W związku z sytuacją epidemiczną wdrożyliśmy i ściśle przestrzegamy zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Konsultantów Krajowych:

  • Personel Szpitala wyposażony jest w środki ochrony osobistej.
  • Zapewniamy ogólnodostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz instrukcją, jak prawidłowo odkażać ręce.
  • Zarówno pacjenci, jak i personel Szpitala przechodzą wstępną ocenę zdrowia pod kątem epidemicznym, w tym pomiar temperatury.
  • Ograniczyliśmy możliwość odwiedzin i kontaktu z przybywającymi na terenie Szpitala pacjentami.
  • Regularnie wykonujemy testy personelowi Szpitala w kierunku SARS-CoV-2.

Dzięki tym procedurom ryzyko zakażenia jest ograniczone do minimum.

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania pacjentów

CZY MOGĘ UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ LEKARSKĄ W PORADNI SPECJALISTYCZNEJ?
Tak – nasze Poradnie Specjalistyczne pracują normalnie, przy zachowaniu wszystkich rygorów sanitarnych i epidemiologicznych. Personel medyczny pracuje w pełnym zabezpieczeniu w środki ochrony osobistej, pacjent w trakcie wizyty w Szpitalu bezwzględnie nosi cały czas maseczkę zasłaniającą nos i usta.

Wszystkie konsultacje medyczne wymagają wcześniejszego umówienia telefonicznego.

Prosimy (jeśli to możliwe) o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących, punktualnie na umówioną godzinę. Odzież wierzchnią typu płaszcz, kurtka ze względów sanitarnych prosimy pozostawić w samochodzie.

Do poczekalni zapraszamy pacjentów max. 20 minut przed zaplanowaną godziną konsultacji. Wejście do Poradni Specjalistycznych znajduje się w budynku B.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek objawy charakterystyczne dla Covid-19 (temperatura, kaszel, duszności lub inne nietypowe objawy np. brak węchu, bóle mięśni i stawów) lub w ciągu ostatnich 14 dni mieliście styczność z  osobami, u  których stwierdzono Koronawirusa, lub które zostały poddane kwarantannie, prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny. Istnieje możliwość przeprowadzenia telekonsultacji.

CZY W SZPITALU WYKONYWANE SĄ ZABIEGI I OPERACJE?
Aktualnie w Szpitalu wykonywane są wszystkie planowe zabiegi operacyjne.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym nie ma możliwości odwiedzin pacjentów przebywających na Oddziałach Szpitalnych.

CZY W SZPITALU WYKONYWANE SĄ DIAGNOSTYCZNE BADANIA OBRAZOWE?
Tak – nasz Pracownie Diagnostyczne wykonują badania zgodnie z harmonogramem pracy. Pacjentów obowiązują standardowe procedury wejścia do Szpitala, w tym wstępna ocena zdrowia pod kątem epidemicznym (wypełnienie krótkiej ankiety i pomiar temperatury).